Reklama

Brandy

Brandy je název pro vinnou pálenku. Vzniká destilací vinného moštu, původně za účelem uskladnění a snadnějšího převozu vína při obchodování. Lihovina ještě následně dozrává v dřevěných sudech. V dnešní podobě byla brandy známá již ve 12. století, populární se stala až ve 14. století. Nejznámější brandy jsou ze Španělska, Itálie nebo Řecka. Podle regionů se dělí i druhy brandy. Z Francie pochází koňak, který je považován za nejlepší brandy. Brandy se vyrábí i z vinných výlisků, nejznámější je italská grappa. Kromě vinné brandy existuje i brandy ovocná.
Reklama
Knedlíková kuchařka

Speciální vydání

Ať už využijete úrodu ze své zahrady nebo zavítáte někam na trh či do obchodu, určitě nepřijde jediný kousek ovoce nazmar. Přinášíme ti totiž recepty na sladké moučníky, nepečené dezerty a samozřejmě skvělé tipy na marmelády a kompoty. Je jen na vás, který vyzkoušíte, ale určitě ani u jednoho nešlápnete vedle. Dobrou chuť!

více
special

Pošli recept Extra speciál

Vážení a milí čtenáři, připravili jsme pro vás další extra-speciální vydání časopisu Pošli recept!. Tentokrát jsme ho sestavili z vašich nejoblíbenějších sladkých receptů, o které si k nám do redakce píšete. Věříme, že se vám budou líbit a že budou mít úspěch u vašich blízkých i u hostů, jimž je nabídnete. Přejeme hodně zdaru při pečení a především dobrou chuť!

více
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Close icon

přejít na web

Odebírejte náš NEWSLETTER

Posli recept logo

Váš e-mail

Přihlášením k newsletteru souhlasíte s Obchodními podmínkami Burda a potvrzujete, že jste se seznámili se Zásadami ochrany soukromí Burda International CZ s.r.o.

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.

zpět na hlavní stranu