Je krásně krémový a přitom není těžký.
Iveta Malčánková, Komárov
Ingredience
- Těsto:
- 210 g hladká mouka
- 95 g máslo
- 50 g moučkový cukr
- 1 lžička vanilkové aroma
- Náplň:
- 400 g (2 kelímky) přírodní cottage sýr
- 500 g (2 vaničky) nízkotučný tvaroh
- 2 vejce
- 180 g bílý jogurt
- 1/2 vanilkový cukr
- 30 g cukr moučka
- 5 kapek vanilkové aroma
- 1/2 sáčku vanilkový pudinkový prášek Dr. Oetker
- 3 lžíce solamyl
- šťáva z půlky citronu
- 1 lžička kypřící prášek
Doba přípravy
Počet porcí
Orientační cena
Postup přípravy
-
Troubu předehřejeme na 160 °C a připravíme si těsto. V míse smícháme změklé máslo, mouku, cukr, vanilkové aroma a vše rukama pořádně promícháme. Směs vysypeme do dortové formy (nejlépe o průměru 24 cm) a přimačkáváme jí k okrajům a na dno formy, až vznikne tenká vrstva. Okraje nemusí být po celé výšce formy, stačí asi 3 cm.
-
Těsto dáme předpéct v předehřáté troubě asi na 10 minut.
-
V míse si ušleháme bílky se špetkou soli do tuhého sněhu. Pak do něj elektrickým šlehačem zašleháme rozmixovaný sýr cottage, tvaroh a bílý jogurt. Je důležité po přidání další ingredience náplň pořádně vyšlehat tak, aby v ní vznikaly bublinky, jedině tak bude cheesecake krásně krémový.
Dále přidáváme cukry, vanilkové aroma, citronovou šťávu, vanilkový pudink, solamyl, žloutky a nakonec lžičku kypřícího prášku.
-
Minimálně 5 minut před dalším pečením vložíme na dno trouby hrnec nebo pekáč s vodou.
-
Náplň nalijeme na předpečený korpus a dáme do trouby. Pečeme 15 minut při 160 °C, poté snížíme teplotu na 150 °C a pečeme dalších 60 - 65 minut.